Kај стружанец пронајдени пет пакувања со кокаин

- Локални
256

На 11.02.2020 година околу 18.00 часот, полициски службеници од полициската станица Струга на улица „Пролетерски бригади“ во Струга, од слобода го лишија  К.М.(38) од селото Мислешево. При преглед, кај него пронајдени и одземени се пет пакувања со опојна дрога кокаин. По целосно документирање на настанот, против него ќе биде поднесена соодветна пријава.  

Извор: СВР Охрид

Facebook Коментари