Време: Сончево со мала до умерена облачност

- Македонија
60

Денеска ќе преовладува сончево време со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од јужен правец. Maксималната дневна температура ќе се движи во интервал од 8 до 15 степени.  Утре ќе биде претежно облачно со врнежи од дожд, а на планините од снег. Од попладневните часови врнежите ќе бидат поинтензивни и на места ќе бидат пообилни. Кон крајот на денот ќе има услови за повремен снег и на некои повисоки места. Ќе дува слаб до умерен, а во југозападните делови повремено засилен ветер од југоисточен правец. Максималната дневна температура ќе се движи во интервал од 7 до 12 степени.

Извор: УХМР

Facebook Коментари