Кривична пријава заработи жител на село Шум, полицијата кај него пронајде кокаин

- Локални
230
ОВР Струга поднесе кривична пријава против Љ.А.(35) од струшкото село Шум поради постоење основано сомнение за сторено кривично дело  „неовластено производство и пуштање во промет наркотични дроги, психотропни супстанции и прекурсори“. При преглед извршен на улицата „Маршал Тито“ во Струга, полициските службеници кај него пронајдоа и одзедоа кокаин.

Facebook Коментари