Време-Наутро слаб снег, преку ден сончево со мала до умерена облачност

- Македонија
76

Наутро со слаб локален снег, а преку денот сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северозападен правец, кој долж Повардарието повремено ќе засилува. Максималната дневна температура ќе се движи во интервал од 3 до 10 степени.

Извор: УХМР

Facebook Коментари