Mлад стружанец нападнат и повреден од куче скитник

- Локални
212

На 06-08-2020 година, В.Е.(23) од Струга, во полициската станица пријави дека во 01.45 во населбата „Плитишта“ бил нападнат од куче скитник. Тој бил пренесен во Општата болница во Струга каде биле констатирани повреди на десната потколеница.

Извор: СВР Охрид

Facebook Коментари