На „Ќафасан“ приведено лице барано од Интерпол

- Локални
89

На 14-ти април 2019 година, во 13:15 часот, на Граничниот премин „Ќафасан“, при контрола на 46-годишниот З.Ц. од Република Албанија, било утврдено дека се наоѓа на стоп листата по барање од СМПС – Интерпол Скопје.

– Лицето било приведено и предадено на полициски службеници од Полициската станица Струга за понатамошна постапка, информираат од МВР.

Извор: МВР

Фото: архива

Facebook Коментари