Вечерва во Струга ќе се прикажува детската претстава „Мики Маус прави хаос“

- Локални
155

Хит детската претстава „Мики Маус прави хаос“ – вечер во 19:00 часот ќе се прикажува  во НУ Центар за култура „Браќа Миладиновци“ – Струга. Одлична можност за младата публика и родителите кои сакаат да ги научат своите деца да го засакаат театарот и културните настани уште од мали нозе.

Билетите по симболична цена од 100 денари.

Strugaonline

Facebook Коментари