На Ќафасан приведено лице кое било на стоп-листата со мерка „апси“

- Локални
336

На 18-ти ноември во 09:15 часот на граничен премин „Ќафасан’’ од слобода бил лишен М.Д.(35) од Скопје.

При пасошка контрола било констатирано дека се наоѓа на стоп-листата со мерка „апси“, поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „измама’’.

Тој бил предаден на полициски службеници од Полициска станица Струга за понатамошна постапка. 

Извор: МВР

Facebook Коментари