Време-Облачно со врнежи од дожд

- Македонија
61

Денеска во Македонија ќе преовладува облачно време со врнежи од дожд, кои повремено ќе имаат пообилен карактер. Локално ќе има појава на грмежи со пороен дожд и засилен ветер (над 60 км/час), особено во југоисточните делови каде се очекува да наврнат над 35л/м2. Максималната дневна температура ќе се движи во интервал од 11 до 16 степени. Утре ќе биде променливо облачно со сончеви периоди. По одделни котлини ќе има појава на магла. Максималната дневна температура ќе се движи во интервал од 13 до 19 степени.

Извор: УХМР

Facebook Коментари