Непознат сторител го оштетил болничко возило на Здравствен Дом – Вевчани

- Локални
183

На 26-11-2020 година во 16.30 часот, во полициското одделение Велешта, пријавено е оштетување на моторно возило на Итната медицинска помош, марка „Лада“, сопственост на Здравствениот Дом од Вевчани.

-Според пријавата, засега непознат сторител скршил три бочни и предно ветробранско стакло од медицинското возило, кое било на паркинг простор пред Здравствениот Дом. Се преземаат мерки за пронаоѓање на сторителот.-информираат од СВР Охрид.

Фото: Воислав Попоски

Facebook Коментари