Полицијата пронајде еден килограм марихуана на локалниот пат кон Калишта

- Локални
425

На 02.11.2020 година околу 15 часот, на нива во близина на локален пат кон струшкото село Калишта, полициските службеници од ОВР Струга одзедоа една, оставена полиетиленска вреќа со околу еден килограм опојна дрога Марихуана. Се преземаат мерки за целосно расветлување на случајот.

Извор: СВР Охрид

Facebook Коментари