21-годишно момче од Велешта е убиено во терористичкиот напад во Виена

- Хроника
862

21-годишниот Н.В. со потекло од Велешта, струшко, вчеравечер е убиен во терористичкиот напад кој се случи во центарот на Виена.-објави Тв 21

Според членовите на семејството, во моментот тој бил излезен во кафуле каде бил со пријателите.

Како што веќе потврдија и тамошните власти, во Виена синоќа загина уште едно лице по потекло од Северна Македонија, но, тој беше еден од напаѓачите и беше застрелан од полицијата.

Извор: Тв 21

Facebook Коментари