Полицијата пронајде хероин во домот на 44-годишен стружанец

- Локални
56

ОВР Струга, до надлежното Јавно обвинителство, поднесе кривична пријава против 44-годишниот К.М. од Струга поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанции и прекурсори“.

– При претрес извршен во неговиот дом, полициски службеници пронашле и одзеле хероин и мешавина од марихуана со тутун, информираат од СВР Охрид.

Извор: СВР Охрид

Facebook Коментари