Полицијата пронајде кокаин кај 64-годишен стружанец

- Локални
66

На 21-ви септември 2020 година, во 18:30 часот, во ОВР Струга приведен е 64-годишниот Д.О. од Струга.

-При преглед извршен на улицата „Ристо Крле“, полициските службеници, кај него пронајдоа и одзедоа една најлонска опаковка со опојна дрога кокаин. Дополнително, при извршен претрес во неговиот дом, пронајдена е марихуана. По целосно документирање на настанот, ОВР Струга ќе поднесе соодветна пријава, информираат од СВР Охрид.

Facebook Коментари