Две лица од Струга физички се пресметувале на улицата „Пролетерски бригади“

- Локални
61

На 22-ри септември 2020 година, во 03:10 часот, на улицата „Пролетерски Бригади“ во Струга, нарушен е јавниот ред и мир со карање и тепачка помеѓу 31-годишниот Ј.К. и 29-годишниот Л.Ч., двајцата од Струга.

-Против нарушителите, ОВР Струга ќе поднесе соодветна пријава, информираат од СВР Охрид.

Извор: СВР Охрид

Facebook Коментари