Приведен жител на Ложани, агресивно се однесувал кон сопругата и други членови на семејството

- Локални
552

На 08.11.2022 околу 09.00 часот, полициски службеници од ОВР Струга го лишија од слобода П.Д.(49) од струшкото село Ложани кој, претходно во семејниот дом, агресивно се однесувал кон неговата сопруга и кон други членови на семејството. По документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

Facebook Коментари