Лишени од слобода три лица од струшко село, во семејниот дом нападнале 18- годишна членка на семејството

- Хроника
827

На 08.11.2022, полициски службеници од ОВР Струга ги лишија од слобода А.Ш.(52), Ф.Ш.(43) и С.Ш.(20), сите од струшко селоТие, во семејниот дом во селото, физички нападнале 18 годишна членка на семејството. По целосно документирање на настанот, ОВР Струга ќе поднесе соодветна пријава

Извор: СВР Охрид

Facebook Коментари