Првото бебе во 2020 година во Струга е машко

- Локални
355

Првото бебе родено во Струга е машко. Мајката, Фераноска Анисе од село Лабуништа, на свет донесе здраво машко дете кое се роди на 1-ви јануари во 06:55 часот. Бебето е тешко 2 кг и 900 грама, долго 50 см,  родено со царски рез. Од струшка гинекологија за Strugaonline информираат дека и мајката и бебето се во одлична здравствена состојба, а денеска ќе ги посети градоначалникот Рамиз Мерко.

Strugaonline

Facebook Коментари