Жител на Лабуништа се однесувал агресивно кон полициски службеник

- Локални
374

На  17.09,2020 година во 12.10 часот  на улицата „Пролетерски бригади“ во Струга Е.Д.(27) од струшкото село Лабуништа го нарушил јавниот ред и мир со  агресивно однесување кон полициски службеник, кој преземал мерки во сообраќајот. Против нарушителот, ќе биде поднесена соодветна пријава.

Извор: СВР Охрид

Facebook Коментари