Жител на Луково со ловечка пушка пукал кон кучиња во селото

- Локални
3803

На 11.02.2024 година, во полициската станица Струга, извршен е службен разговор со Н.Б.(22) од селото Луково, струшко, кој претходно е пријавен дека, од ловечка пушка испукал неколку куршуми кон кучиња кои биле пред куќата од И.Б.(71) од истото село. Од Н.Б. одземена е ловечката пушка и по целосно документирање на случајот ќе следува соодветна пријава.

Извор: СВР Охрид

Facebook Коментари