30 нови случаи со коронавирус во земјава, вкупната бројка достигна 384

- Македонија
346

Во изминатите 24 часа се потврдени 30 нови случаи позитивни на КОВИД- 19. Вкупната бројка на дијагностицирани изнесува 384 лица. -информираат од Министерство за здравство.
По градови: Скопје-12, Куманово – 8, Прилеп – 9 и Крива Паланка-1.
Во изминатото деноноќие направени се 342 теста, а вкупно досега 4.117 тестирања на Ковид-19.

Strugaonline

 

Facebook Коментари