Почина Атанас Ковачевски

- Македонија
298

Во педесеттата година од животот,  ненадејно почина Атанас Ковачевски.

Ковачевски на јавноста и беше познат како новинар и презентер на вестите во МРТВ и во Канал 5, а последните години беше портпарол на ЕВН.

На социјалните мрежи, колеги и пријатели се простуваат од него и изразуваат сочувство до неговото семејство.

Strugaonline

фото: архива

Facebook Коментари