Силен земјотрес од 4,7 степени по Рихтер во Грција, почувствуван и во Охрид, Битола и Ресен

- Македонија
1849

Силен земјотрес со јачина од 4,7 степени по Рихтер, во 05:20 часот утрово ја погоди Грција.

Според првичните информации, епицентарот бил на брегот на островот Крф, на длабочина од 10 километри.

Земјотресот со слаб интензитет е почувствуван и во регионот на Охрид, Битола и Ресен.

Извор: ТВ21

Фото: архива

Facebook Коментари