Време: Облачно и нестабилно со дожд и грмежи

- Македонија
77

Денеска ќе преовладува променливо облачно и нестабилно време со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер, особено попладне. Максималната дневна температура ќе се движи во интервал од 10 до 21 степен. Утре ќе биде променливо облачно и нестабилно  со локален пороен дожд и грмежи. Дневната температура ќе се движи во интервал од 14 до 20 степени.

Извор: УХМР

 

Facebook Коментари