Време-Облачно со локален дожд, попладне облачноста ќе се намалува

- Македонија
42

Променливо облачно со услови за краткотраен локален дожд. Попладне и во вечерните часови облачноста ќе се намалува. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од северозападен правец. Максималната дневна температура ќе се движи во интервал од 9 до 16 степени.

Извор: УХМР

Facebook Коментари