Време: Облачно со пороен дожд и ветер

- Македонија
62

Денеска ќе преовладува променливо облачно и нестабилно време со локален пороен дожд и засилен ветер, особено попладне. Наместа процесите ќе бидат поинтензивни и проследени со грмежи.

Дневната температура ќе се движи во интервал од 10 до 20 степени. Утре ќе биде променливо облачно и нестабилно време со локален пороен дожд и грмежи. Максималната дневна температура ќе се движи во интервал од 13 до 20 степени.

Извор: УХМР

 

Facebook Коментари