Време: Облачно со повремени врнежи од дожд

- Македонија
55

Денеска ќе преовладува претежно облачно време со повремени врнежи од дожд, на планините од снег. Пообилни врнежи ќе има во јужните делови. Ќе дува слаб до умерен ветер од североисточен правец. Максималната дневна температура ќе се движи во интервал од 6 до 11 степени. Утре ќе биде променливо облачно со повремен врнежи од дожд, особено во јужните делови. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец. Максималната дневна температура ќе се движи во интервал од 8 до 14 степени.

Извор: УХМР

Facebook Коментари