Време: Облачно со врнежи од дожд

- Македонија
126

Денеск ќе преовладува облачно време со врнежи од дожд, пообилни во вечерните и ноќните часови. Ќе дува повремено засилен југоисточен ветер (со брзина и над 60 км/час), особено изразен вдолж Повардарието, како и на повисоките места и на планините. Максималната дневна температура ќе се движи во интервал од 12 до 18 степени. Утре ќе биде претежно облачно со врнежи од дожд и со повремено засилен југоисточен ветер. Пообилни врнежи се очекуваат во источните делови.

Извор: УХМР

Facebook Коментари