Време: Облачно со врнежи од дожд и ветер

- Македонија
105

Денеска ќе преовладува претежно облачно време со врнежи од дожд. На места врнежите ќе бидат пообилни, а локално процесите ќе бидат и во форма на невреме, со грмежи, засилен ветер и услови за појава на град. Максималната дневна температура ќе се движи во интервал од 19 до 21 степен.  Утре исто така ќе биде променливо облачно и нестабилно со врнежи од дожд, на места обилни, локално и во форма на невреме со грмежи и засилен ветер. Максималната двена температура ќе се движи во интервал од 16 до 22 степени.

Извор: УХМР

Facebook Коментари