Време- Облачно со врнежи од дожд, на планините снег

- Македонија
59

Денеска ќе преовладува претежно облачно време со врнежи од дожд, а на планините од снег, кои ќе бидат пообилни попладне. Во вечерните часови врнежите ќе преминуваат во снег и на некои повисоки места. Преку ноќта ќе дува умерен до засилен северен ветер. Дневната температура ќе се движи во интервал од 6 до 11 степени.

Утре ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со умерен до засилен ветер од северен правец. Дневната температура ќе се движи во интервал од 6 до 13 степени.

Извор: УХМР

 

Facebook Коментари