Време-Претежно облачно со врнежи од дожд

- Македонија
74

Претежно облачно со врнежи од дожд, пообилни во јужните делови (над 25 л/м2). Ќе дува слаб до умерен, а наместа во источните делови повремено засилен ветер од југоисточен правец (над 60 км/час). Максималната дневна температура ќе се движи во интервал од 8 до 12 степени.

Извор: УХМР

Facebook Коментари