Време- Претпладне облачно со врнежи од дожд, попладне разведрување

- Македонија
163

Денеска претпладне ќе се задржи облачно со врнежи од дожд, на планините од снег. Врнежите ќе бидат пообилни во западните и јужните делови, а попладне ќе престануваат. Ќе дува повремено умерен северен ветер. Максималната дневна температура ќе се движи во интервал од 8 до 12 степени. Утре ќе биде сончево и потопло со мала до умерена локална облачност. Максималната дневна температура ќе се движи во интервал од 10 до 16 степени.

Извор: УХМР

Facebook Коментари