Време-Променливо облачно со локални врнежи од дожд

- Македонија
31

Променливо облачно со локални врнежи од дожд. Попладне на повеќе места со сончеви периоди. Ќе дува умерен, наместа засилен ветер од западен и северозападен правец. Максималната дневна температура ќе се движи во интервал од 7 до 17 степени.

Извор: УХМР

Facebook Коментари