Време- Променливо облачно време со сончеви периоди

- Македонија
84

Денеска ќе преовладува променливо облачно време со сончеви периоди и релативно топло. Ќе дува умерен, наместа засилен ветер (над 60 км/час) од јужен правец. Максималната дневна температура ќе се движи во интервал од 14 до 19 степени.

Извор: УХМР

Facebook Коментари