Време: Сончево и многу топло

- Македонија
105

Денеска ќе преовладува сончево и многу топло време со слаб југоисточен ветер. УВ индексот ќе има вредност 9, а максималната дневна температура ќе се движи во интервал од 34 до 41 степен. Слично време ќе преовладува и утре.

Извор: УХМР

 

Facebook Коментари