Време: Сончево и топло со мала облачност

- Македонија
87

Денеска ќе преовладува сончево и многу топло време со мала локална облачност. Ќе дува слаб претежно североисточен ветер. УВ индексот ќе има вредност 9, а дневната температура ќе се движи во интервал од 34 до 41 степен. Утре ќе преовладува слично време како и денешното. 

Извор: УХМР

Facebook Коментари