Време-Сончево и многу топло со мала локална облачност

- Македонија
37

Денеска ќе преовладува сончево и многу топло време со мала локална облачност и со слаб до умерен ветер претежно од јужен правец. УВ=9. Дневната температура ќе се движи во интервал од 31 до 38 степени. Утре ќе биде сончево и многу топло со мала до умерена облачност. Попладне ќе има локална појава на пороен дожд и грмежи. УВ=9. Максималната дневна температура ќе се движи во интервал од 29 до 37 степени.

Извор: УХМР

 

Facebook Коментари