Време-Сончево и топло со мала до умерена облачност

- Македонија
60

Сончево и топло со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец. Максималната дневна температура ќе се движи во интервал од 23 до 30 степени.

Извор: УХМР

Facebook Коментари