Кривична пријава за жител на Радолишта, физички си ја нападнал сопругата

- Хроника
323

ОВР Струга поднесе кривична пријава против Н.Ј.(28) од струшкото село Радолишта поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „загрозување на сигурноста при семејно насилство“.  Тој, на 30.08. 2022 година во семејниот дом  физички ја нападнал неговата сопруга.

Извор: СВР Охрид

Facebook Коментари