Време-Сончево со мала до умерена облачност

- Македонија
44

Денеска ќе преовладува сончево време со мала до умерена облачност и со слаб до умерен ветер од северозападен правец. По ниските температури што на места се спуштија и 10 степени под 0, дневната температура ќе се движи во интервал -2 до 13 степени. Утре ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност. Ќе дува умерен, а вдолж Повардарието повремено засилен ветер од северен правец. Дневната температура ќе се движи во интервал од 6 до 12 степени.

Извор: УХМР

 

Facebook Коментари