Време-Сончево со мала до умерена облачност

- Македонија
19

Денеска ќе преовладува сончево време со мала до умерена локална облачност и со слаб до умерен ветер од променлив правец. Максималната дневна температура ќе се движи во интервал од 27 до 33 степени. Утре ќе биде сончево со умерена облачност, попладне на места нестабилно со пороен дожд, грмежи и повремено засилен ветер. Максималната дневна температура ќе се движи во интервал од 26 до 31 степен.

Извор: УХМР

Facebook Коментари