Време- Сончево со мала до умерена облачност , попладне со услови за појава на нестабилност

- Македонија
55

Денеска ќе преовладува сончево време со мала до умерена облачност и со слаб до умерен северен ветер. Попладне ќе има услови за изолирана појава на нестабилност. УВ=8. Максималната дневна температура ќе се движи во интервал од 28 до 34 степени.Утре ќе биде  сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен северен ветер. Попладне ќе има услови за изолирана нестабилност со пороен дожд и грмежи. УВ=8. Максималната дневна температура ќе се движи во интервал од 28 до 36 степени.

Извор: УХМР

Facebook Коментари