Време-Сончево со мала локална облачност

- Македонија
47

Денеска ќе преовладува сончево  време со мала локална облачност и со слаб до умерен ветер претежно од јужен правец. Максималната дневна температура ќе се движи во интервал од 24 до 29 степени. Утре ќе биде сончево со умерена облачност. Попладне во западните делови ќе има услови за појава на локален дожд и ретки грмежи. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец. Дневната температура ќе се движи во интервал од 24 до 30 степени.

Извор: УХМР

Facebook Коментари