Прва победа на Игор Стефановски- Иџе во ТЦР шампионатот во Италија

- Спорт
62

Игор Стефановски Иџе стигна до  голема победа на автомобилската трката на патеката Валелунга во Рим. Стефановски стартуваше од пол-позицијата и  првото место го имаше од самиот старт па се до крајот на трката. Претходно, Иџе го освои второто место во Имола

 Во генералниот пласман македонскиот автомобилист се искачи на 10-тото место со уште две трки до крајот.

Strugaonline

фото: архива

Facebook Коментари