Време: Сончево со умерена облачност

- Македонија
123

Денеска ќе преовладува сончево време со умерена облачност, попладне облачноста ќе се зголеми. Максималната дневна температура ќе се движи во интервал од 10 до 19 степени. Утре ќе биде  променливо облачно, во југоисточните делови со повремен дожд. Maксималната дневна температура ќе се движи во интервал од 12 до 18 степени.

Извор: УХМР

Facebook Коментари