Време: Сончево со умерена облачност и топло

- Македонија
110

Денеска во Македонија ќе преовладува сончево време со мала до умерена облачност и со слаб до умерен ветер од северен правец. Дневната температура ќе се движи во интервал од 3 до 13 степени. Во наредните два дена ќе имаме сончево време со мала до умерена облачност и со високи дневни температури кои наместа во сабота ќе достигнат до 13, а недела до 16 степени.

Извор: УХМР

Strugaonline

Facebook Коментари