Време: Сончево со умерена облачност и ветровито

- Македонија
79

Денеска ќе преолвадува сончево време со умерена облачност и со слаб западен, а во источните делови умерен северозападен ветер. Попладне ќе биде нестабилно со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер, особено во западните делови. Максималната дневна температура ќе се движи во интервал од 19 до 26 степени.

Утре ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен северозападен ветер. Максималната дневна температура ќе се движи во интервал од 20 до 28 степени.

Извор: УХМР

 

Facebook Коментари