Време: Сончево со умерена облачност и ветровито

- Македонија
69

Денеска ќе преовладува сончево време со мала локална облачност и со слаб до умерен северен ветер. УВ индексот ќе има вредност 9, а дневната температура ќе се движи во интервал од 23 до 30 степен. Утре ќе преовладува сончево време со мала облачност и со умерен северозападен ветер. Максималната дневна температура ќе се движи во интервал од 24 до 32 степени.

Извор: УХМР

Facebook Коментари