Време-Утрото студено и облачно, преку ден сончево со мала до умерена облачност

- Македонија
174

Утрото студено и променливо облачно, во текот на денот сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува умерен, долж Повардарието и во источните делови засилен ветер од северозападен правец. Максималната дневна температура ќе се движи во интервал од 7 до 14 степени.

Извор: УХМР

Facebook Коментари