Времето денес cончево и многу топло

- Македонија
57

Сончево и многу топло со мала до умерена локална облачност. Минималната температура ќе биде во интервал од 14 до 24, а максималната ќе достигне од 35 до 39 степени. УВ=9

ВРЕМЕТО ВО НАРЕДНИТЕ ДЕНОВИ

Следува период на претежно стабилно и многу топло време. Дневните температури ќе бидат во пораст. Oсобено топло ќе биде од средината на следната седмица кога температурите долж Повардарието понекаде ќе надминуваат 40 степени.

Извор: УХМР

StrugaOnline

Facebook Коментари